RADYO FREKANSLARIYLA VE MANUEL ÇALIŞABİLEN BÖCEK TABİR EDİLEN CİHAZLARIN TESPİTİ


 

Hücresel ve telsiz telefonlar çok uzak mesafeden yakalanabilen çok fazla RF enerjisi yayarlar. Kural şudur: “eğer o bir antense, güvenli değildir!” Bilirkişi İnceleme ekibi olarak radyo frekanslarıyla ve manuel çalışabilen böcek tabir edilen cihazların tespiti ile ilgili olarak da, alanında uzman ekip arkadaşlarımızla birlikte sizlere hizmet vermekteyiz. İş yeri, ev, araç vs. alanlara koyulması kolay olan ve onlarca kilometrelik mesafelerden yaydıkları RF enerjileri ile çok rahat bir şekilde illegal dinleme ve veri hırsızlığı yapılabilen bu cihazlar, ekibimiz tarafından teknolojik arama ve tarama aletleriyle tespit edilerek profesyonel bir şekilde kullanım dışı edilmektedir.

SAĞIR ODA


 

Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte illegal biçimde gerçekleştirilen dijital dinleme ve görüntülemelerde aynı hızda ilerlemeye başladı. Bilirkişi İnceleme ekibi olarak “gizlilik” kavramının özellikle kurumsal firmalar ve siyasi düzeyde ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu sebeple alanında uzman ekip arkadaşlarımız tarafından dinlemeye karşı özel olarak yapılan ve dış taraf ile tamamen sterilize edilen “sağır oda” hizmeti vermekteyiz. Yurt dışından ithal edilen ve dinlemeye karşı yüzde 100 düzeyde tam koruma sağlayan kaplama maddeleriyle kapladığımız ve güvenli bir alan oluşturduğumuz sağır odalarda, cep telefonu, dinleme cihazı, bilgisayar ve herhangi bir frekans yayabilecek her türlü elektronik cihazı özel yöntemlerle körleştirerek saf dışı bırakılmaktadır.

TOPLANTI GÜVENLİĞİ


 

   15 yıldır hizmet verdiğimiz “Bilirkişi İnceleme” ekibi olarak toplantı güvenliğine de büyük önem vermekteyiz. Toplantının yapılacağı alanlarda, özellikle RF enerjisi yayan ve illegal ses-görüntü aktarımı yapan cihazlar, alanında uzman arama-tespit ekibimiz ile teknolojik cihazlarla aranarak tespit edilip etkisiz hale getirilmektedir. Binlerce kişinin arasında bile, sadece dinlenmek istenilen kişinin fısıltısını dahi almaya yeten dinleme cihazları, sinyal aktarımını engelleyen detektörlerimiz, değişik boyutlarda ki deliklere rahatlıkla girerek görüntülü arama yapan vb cihazlarımızla kolaylıkla tespit edilerek toplantı alanı maksimum koruma altına alınmaktadır.

YASA DIŞI DİNLEMELERE KARŞI CİHAZLARIN TESPİTİ


 

İnsanların “böcek” olarak tabir ettiği illegal dinleme cihazları dinlenmek istenilen kişinin bulunduğu yerlere gizlice yerleştirilerek ciddi sıkıntılara yol açabilmektedir. Bilirkişi İnceleme Ekibi olarak alanında uzman ekibimiz ile yasa dışı dinlemelerde kullanılan cihazların tespiti, teknolojik arama-detektör cihazlarımızla titizlikle aranarak tespit edilmektedir.